Возилата на БРАКО на саем во Бирмингем – закажани голем број презентации во повеќе британски општини

Софистицираните возила за чистење надворешни површини од брендот Грин Машинс, кои се произведуваат во фабриката на БРАКО во Велес беа изложени на Саемот за управување со ресурси и со отпад, кој се одржа во Бирмингем во Велика Британија (Resource & Waste Мanagement Еxpo – RWME).

 

„Брако и Грин Машинс се традиционално дел од оваа светски позната манифестација. Оваа година ги претставивме електричните модели 400 ZE и 500 ZE, како и унапредениот дизел модел 636 stage V. Закажавме презентации во повеќе британски општини, така што до крајот на годинава многу потенцијални корисници ќе имаат можност за директно запознавање со можностите и бенефитите од употребата на возилата од брендот „Грин Машинс“. Особен интерес привлече електричниот модел 400 ZE, кој се издвојува со иновативниот систем за рециркулација на воздухот“, посочува Благој Шалев, извршен директор на БРАКО, кој присуствуваше на саемот.

 

Посетителите на саемот беа информирани дека Грин Машинс не само што продава возила, туку нуди и нивно сервисирање и комплетно одржување преку повеќегодишни сервисни договори.

 

Шалев ги сподели и импресиите од средбите со претставници на локални власти и компании кои веќе се корисници на возилата на БРАКО.

 

„Имавме и одличен фидбек од општини и компании кои веќе ги користат нашите модели пришто ги истакнаа и придобивките од досегашното користење на моделите 500 ZE и 636 stage V, кои се сертифицирани за меѓународен квалитет од страна на меѓународното сертификационо тело TUV, со седиште во Германија. Велат дека возилата се ефикасни, ефективни и се токму она што им е потребно за да нивните јавни површини бидат кристално чисти, а притоа животната средина не се загадува со издувни гасови“.

 

На годинешното издание на саемот во Бирмингем „Грин Машинс“, заедно со уште други 500 изложувачи презентираа високотехнолошки решенија ,споделувајќи  искуства и знаења за  позитивните промени во животната средина.

 

Саемот е еден од врвните европски настани посветени на животната средина и еколошките услуги како платформа за забрзување на промените кон поодржливо општество.

 

20.09.2023 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега