(ВИДЕО) Катастрофални поплави во Германија: Порој пробива ограда на автопат

Југот на Германија беше погоден од обилни врнежи во последните денови, кои предизвикаа катастрофални поплави.

Многу области беа принудени да го евакуираат населението, а беа регистрирани и човечки жртви. На места блокиран е патниот и железничкиот сообраќај.

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии и видеа кои ги покажуваат размерите на оваа природна катастрофа.

Видео од корисник на мрежата X стана вирално, прикажувајќи дел од автопатот во близина на Штутгарт каде што беше избегната катастрофа.

03.06.2024 - 20:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега