ВО ЖИВО: Силјановска Давкова официјално е кандидатка за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

 

Професорката Гордана Силјановска Давкова  на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ со огромно мнозинство на делегатите, е избрана за кандидат за претседател.

Во своето обраќање, Силјановска Давкова им се заблагодари на сите делегати, од кои 444 гласаа за нејзината кандидатура , а потоа и на своите студенти.

Порача дека ќе гради сојузи , дека нема да ги засрами , а пред сѐ да нема поделби. Рече дека нема да се однесуваат кон опозицијата како тие кон нив.

02.03.2024 - 16:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега