ВИДЕО: Најдобриот гол кој ќе го видите викендов доаѓа од Прва македонска лига

 

Во рамките на 17.коло во Првата Македонска фудбалска лига, Силекс го дочека Гостивар. Во 13 минута се случи една навистина комична ситуација кога при враќање на топката во одбрана од страна на Силекс, поради големите количини вода на теренот, таа успеа заглави на работ на шеснаесетникот и напаѓачот на Гостивар Кехинде успеа да го искористи тоа и да постигне гол.

Резултатот е сеуште 0-1 за екипата на Гостивар.

03.12.2023 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега