(Видео) Хаос во Собранието: Крмов го нападна Мисовски

Несекојдневна ситуација се случи во Собранието откако Пратеникот на Левица, Борислав Крмов го нападна заменик претседателот на Собранието Горан Мисовски.

Причината за ова се отфрлените амандмани кои политичката партија Левица ги имаше и поради тоа настана таа бурна реакција од страна на Борислав Крмов како и на Димитар Апасиев, претседател на политичката партија Левица.

20.11.2023 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега