Трагедија: Загина поранешен фудбалер на Тотенхем

Дефанзивецот на американскиот фудбалски прволигаш Шарлот, Антон Вокс, загина на 25-годишна возраст во поморска несреќа во Мајами, соопшти неговиот клуб.

Вокс настрадал вчера во судир на два чамци во водите пред стадион во Мајами.

Весникот „Мајами Хералд“ објави дека Вокс бил пронајден во бесознание и веднаш бил пренесен во болница, каде му била пружена помош, но не успеал да преживее.

„Антон ги направи луѓето околу себе подобри во сите области на животот. На многумина ќе им недостасува, а нашите мисли и молитви се со семејството на Антон во овој тежок момент“, рече сопственикот на Шарлот, Дејвид Тепер.

Вокс кариерата ја почна во Тотенхем, а потоа настапуваше и за Атланта и Портсмут.

20.01.2023 - 09:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега