Силен земјотрес го погоди Родос

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Родос.

Земјотресот е регистриран во 12.11 часот по локално време на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Нема опасност од цунами.

09.07.2024 - 14:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега