Не е можно да се вакви цените на храната во Германија - прошетка во германски супермаркет

Млеко поевтино од 1 евро за литар, значително поевтини сувомеснати производи и различни млечни производи кои сигурно имаат и подобар квалитет од оние кои ги имаме дома. Прошетка во Лидл во Германија направена од корисник на социјалните мрежи.

Згора на се, треба да се има предвид дека Германците земаат неколку пати повисоки плати од нашите, па така, овие производи за нив се уште поевтини. Кризата удира и во Германија но со тој стандард и со овие цени, Германците може да се каже дека немаат криза

05.10.2022 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега