На бугарски министер му пречи тоа што скопска гимназија го носи името „Јосип Броз Тито“

Бугарскиот министер за надворешни работи Никола Милков даде изјава за „БГНЕС“ при што кажа дека му пречи името на скопската гимназија „Јосип Броз Тито“.

„Ако името Цар Борис Трети е проблем, името на скопската гимназија Јосип Броз Тито е многу поголем проблем“, кажал Милков за „БГНЕС“.

Македонија додека преговара со ЕУ, преговара и со Бугарија, вели министерот Милков.

05.10.2022 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега