Клои Кардашијан му порача на Канје Вест: Остави ги Ким и нашето семејство на мира

Старлетата без влакна на јазикот му се обратила на бившиот зет. Клои Кардашијан нагласила дека нема да дозволи Канје Вест да продолжи да ја „руши“ Ким Кардашијан, како и да го остави семејството на мира.

Канје претходно ја обвини Ким дека организирала „тајна“ роденденска забава за нивните ќерки во Чикаго, помалку од една година откако таа поднесе барање за развод.

Според странските медиуми, Канје планирал да организира посебна прослава, но во последен момент решил да се појави на забавата што ја организирала Ким.

Клои потоа се огласи на социјалните мрежи за да го замоли нејзиниот поранешен зет да не ги користи Ким и нивното семејство. Канје го објави овој коментар на својот Инстаграм профил и одговори на обвинувањата.

„Повторно со приказната за роденденот. Доста беше. Сите ја знаеме вистината и според мене на сите им е доста од неа. Знаевте точно каде се вашите деца во секое време, а и двајцата сакавте и посебни родендени. Ги имам видено сите текстови кои го докажуваат тоа. Кога се предомисли и сакаше да присуствуваш, дојде“, напишала Клои.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ye (@kanyewest)

05.10.2022 - 23:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега