Хамас тврди дека уште седуммина заложници загинале во израелските бомбардирања, вкупно 70

Портпаролот на военото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, Абу Убаида изјави дека седум заложници држени во Газа биле убиени како резултат на израелското бомбардирање на енклавата.

Не е познато кога се случило ова.

„Бројот на заложниците убиени поради израелските воени операции во Газа сега надмина 70 заробеници“, додаде Абу Убаида во изјавата објавена на Телеграм

01.03.2024 - 19:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега