Болт успешно опериран

Осумкратниот олимписки златен медалист во спринт и најбрзиот човек на планетата Усеин Болт претрпе успешна операција на Ахиловата тетива.

Јамајканецот се повреди за време на хуманитарен фудбалски натпревар на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон.

Повредата Болт ја доби во второто полувреме од натпреварот помеѓу селекцијата на Англија и светската селекција (6:3).

Тој не можеше да го заврши натпреварот и беше изнесен од теренот на носилки.

17.06.2024 - 19:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега