(ВИДЕО) Сите ја чекаат Тамара: Комуналците ја имаат најзгодната работничка

 

На социјалните мрежи кружи несекојдневна сцена од австриската престолнина Виена. Илјадници луѓе се воодушевени од русокосата која е задолжена за чистотата во градот.

„Како манекени се. Згоден е и тој. Но, погледнете што прави мачката“, коментира авторот на видеото кое стана вирално.

Иако не се знае дали е создадено деновиве, многумина сакаат да знаат која е атрактивната русокоса во портокалова униформа. Во друштво на колега се зафатила со својата работа и како на шега го исфрлила ѓубрето од контејнерот.

Видеото на Инстаграм профилот „doktorzahumor“ предизвика низа реакции, а во коментарите многумина сакаа да дознаат која е оваа жена – има совршена руса коса, убава е, тетовирана, напишаа луѓето… Еден портал напиша дека се работи за Тамара С.

Има статија за неа наречена „Блондинка и паметна: Тамара – кралицата за собирање ѓубре во градот“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @doktor_pozitiva

06.02.2024 - 21:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега