(ВИДЕО) Романија: Се запали божиќен камион на Кока-Кола

Камион Кока-Кола украсен со божиќни украси се запалил додека се возел по фреквентен пат во главниот град на Романија, Букурешт, пишува Би-би-си.

Засега не е познато зошто избувнал пожарот.

Возачот успеал да излезе од возилото пред да биде зафатено во пламен.

Пожарникарите брзо го изгаснале пожарот и нема информации за повредени.

Компанијата за безалкохолни пијалаци изјави за локалните медиуми дека презема мерки за да спречи понатамошни инциденти од слична природа,пренесе Индекс.хр.

02.12.2022 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега