ВИДЕО: Љупчо Палевски Палчо стигна во затворот Шутка

Попладнево во Македонија е екстрадиран првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо.

Тој пристигна со редовен лет на скопскиот аеродром во 19:30 часот и директно беше спроведен во Истражниот затвор Скопје.

15.05.2024 - 21:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега