(ВИДЕО) Грција: Четворица мртви при судир на автобус и автомобил

Четири лица загинаа утрово во судар на автомобил и автобус во Грција, на патот Ксанти-Токсотес.

Возилата биле тешко оштетени, а во автобусот имало и повредени патници. Според XanthiNews, шест лица се повредени.

Пожарникарите го сечат возилото за да дојдат до телата на настраданите во автомобилот.

16.06.2024 - 14:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега