(ВИДЕО) Апасиев: Бог да го прости Деловникот

Со два гласови на Левица „против“, а 83 гласа „за“ и ниту еден „воздржан“, денеска, насилнички беше донесен новиот Деловник на Собранието од страна на криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ, велат од Левица.
„Ќе дадеме едноминутно молчење на демократијата која ја погребуваме, со цел да ѝ угодите на квислиншката партија и да знае народот кој е опозиција во ова Собрание. Бог да го прости Деловникот“, порача Апасиев вечерва. 
 

20.11.2023 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега