(ВИДЕО) Андријана Јаневска и Игор Џамбазов ја расплакаа македонската публика на Златна Бубамара оваа година

Вчера премиерно се емитуваше овогодинешното издание на Златна бубамара на популарноста. Имаше низа награди, многу настапи, шеги и смеа, но и по некоја солза.

Бура од емоции предизвика пеењето на Андријана Јаневска и рецитирањето на Игор Џамбазов.

Еден од најдобрите македонски вокали ја запеа „Ми заплакало селото Ваташа“, а актерот и шоумен ја рецитираше „Цветови“ од Славко Јаневски.

В Тиквешко негде, в некое село,
кај в слана тивко венеше цвете,
– убија дете.

Нивниот моќен настап погледнете го во продолжение, во видеото после седмата минута.

27.03.2023 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега