УХМР предупредува:Следува нов топлотен бран

Времето утре сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. UV=8, соопшти УХМР.
 
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.
 
Наредните денови се очекува стабилно и многу топло време.
 
Најтопло ќе биде особено на југоистокот во четврток, петок и сабота.
 
Во четврток преку денот краткотрајно ќе засилува претежно северен ветер.
17.06.2024 - 11:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега