Трајан Димковски се пожали: За 26 години Златна Бубамара само за земјоделец на годината не воведоа награда

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски вчеравечер се пожали на социјалната мрежа Фејсбук, по емитувањето на Златна Бубамара на популарноста 2023 година, дека годинава не вовеле награда само за земјоделец.

„За 26 години Златна бубамара само за земјоделец на годината не воведоа награда, а баш бубамара е корисен инсект во земјоделството може за следна ќе има“, напиша заменик-министерот Димковски на својот ФБ профил.

27.03.2023 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега