Пронајдени девет лажни вина на пазарот - три се од Македонија

РТЛ“ објави дека Земјоделска инспекција направила анализа на виното, при што било откриено дека на пазарот има дури седум фалсификати.

Седум вина биле фалсификувани со додавање вода и шеќер чие потекло не е грозје, а засега не се откриваат повеќе информации.

„Извршени се 84 инспекции, при што откриени се девет лажни вина од трети земји, односно пет од Косово, три од Македонија и едно од Босна и Херцеговина“, велат од „РТЛза Државниот инспекторат.

05.10.2022 - 20:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега