Полицијата санкционираше 56 возачи за непропуштање пешаци на пешачки премин

 
Санкционирани се 56 возачи кои не пропуштиле пешаци на пешачки премин. Полициската контрола е спроведена во текот на вчерашниот ден на територија на цела држава.
 
За време на контролата, како што денеска соопшти Министерството за внатрешни работи, санкционирани се и 105 останати прекршоци.
 
Од МВР апелираат и возачите и пешаците да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. 
27.01.2023 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега