Голема акција во струмичко: Уапсен и поранешен градоначалник

Големо полициско присуство во Струмичко. Според информаците нa Press24, уапсено се  повеќе лица меѓу кои и поранешен градоначалник кој во минатото бил обвинет за повеќе кривични дела меѓу кои криумчарење цигари преку македонско-бугарската граница. 

По неколку месечната затворска казна во 2019 и 2020 го прошири својот бизнис во енергетскиот сектор но и со отварање на фирми и фабрики за одгледување на марихуана по претходно издадени лиценци од Владата. 

Според информациите, производството на марихуаната завршувало на црниот пазар во Македонија но и пошироко во регионот.

 

02.03.2024 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега