ФОТО: Силјановска Давкова дојде на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Гордана Силјановска Давкова дојде на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат. 

Официјалниот дел од конвенцијата треба да почне наскоро, а предвидено е обраќање на Силјановска Давкова.

По двочасовна пауза делегатите ќе гласаат за избор на Силјановска Давкова.

По утврдување на изборот обраќање ќе има повторно веќе избраниот кандидат на конвенцијата и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

02.03.2024 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега