Автобуси и камиони повторно возат на патот Валандово-Струмица, сообраќајот е нормализиран

Сообраќајот за тешки моторни возила и автобуси на патниот правец Валандово-Струмица е нормализиран.

Како што претходно беше објавено, настанат беше прекин поради откачена приколка од влекач, кај Валандовско Брдо.

28.05.2023 - 11:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега