(ВИДЕО) Воздушни напади на Појасот Газа, во Тел Авив отворени две засолништа

 

Ракетите кои вечерва беа лансирани од Гаса не биле насочени кон Тел Авив, објави „Тајмс оф Израел“, а исламскиот џихад презема одговорност за вечерашното ракетирање на јужниот и централниот дел на Израел.

Израелската војска претходно ја почна воената операција „Зора“ во која беа убиени најмалку 10 луѓе, меѓу кои и еден командант на палестинската организација.

Исламскиот џихад објави дека испалил повеќе од 100 ракети.

05.08.2022 - 23:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега